Harcerska Akcja Letnia 2022

Dzień 1 “Skansen”

Nareszcie nadszedł ten tak długo wyczekiwany przez nas czas – pierwszy dzień obozu Harcerskiego “Skansen”.

Na miejscu powitało nas piękne słońce, a po krótkim pożegnaniu z rodzicami harcerze i harcerki ochoczo podjęli się pierwszych obozowych wyzwań. W mgnieniu oka nasz skansen zaczął nabierać właściwego kształtu, bo oto w obozowej wiosce stanęły pierwsze chaty, w których rozbrzmiewał śmiech i gwar. Wieczorem odwiedzili nas już pierwsi goście – ale jacy! Przedstawiciele 3 różnych regionów folklorystycznych, ze Śląska, Kurpi i Krakowa, którzy to urozmaicili nasze ognisko swoimi barwnymi strojami, ludowymi przyśpiewkami i tańcem, a wszystko przy akompaniamencie skrzypiec i klarnetu. Tanecznym krokiem wróciliśmy do naszych chat, z niecierpliwością oczekując co przyniesie kolejny dzień.

Joanna Bury