Harcerska Akcja Letnia 2022

Dzień 6 “Skansen”

W naszej podróży po regionach folklorystycznych po Polsce, dotarliśmy aż do Wielkopolski, Kujaw i Kurpi. Tutaj nauczyliśmy się jak czerpać z bogactwa otaczającej nas natury. Poznaliśmy lecznicze zioła, a na kuchniach polowych ugotowaliśmy herbatki ziołowe z lipy, pokrzywy, brzozy, skrzypu i mięty. Następnie oddaliśmy się sztuce wyplatanek, kreując ozdoby ze sznurka i parakordów. Te zaś umiejętności wykorzystaliśmy tworząc najrozmaitsze bibeloty na kiermasz odpustowy, czyli Kaziuki w Poznaniu. Wieczorem wspomnieliśmy o legendach mówiących o powstaniu Państwa Polskiego, gdyż ściśle łączą się właśnie Wielkopolską oraz świętowaliśmy zakończenie żniw, czyli dożynki. Dzień zakończyliśmy tańcząc w rytmach wiejskiego disco, bawiąc się na zabawie dożynkowej.

Joanna Bury